Mózgowe postanowienie noworoczne

Mózgowe postanowienie noworoczne

W 2022 będę dbać o swój mózg🧠😎

Proponuję takie postanowienie noworoczne! Co to znaczy? Że naszymi wyborami w 2022 roku będzie kierować nasz dobrostan i zdrowie naszego mózgu. Wejścia do wielu klubów, czy gal chroni symboliczna czerwona, aksamitna lina. Chciałabym, aby taka lina chroniła i Wasz mózg w 2022. To Wy decydujecie, dla kogo lub czego ją zdejmiecie. Na przykład: zamiast zarywać całą noc, będziemy spać minimum 6 godzin. Brak snu podnosi ryzyko chorób neurodegeneracyjnych o nawet ⅓, w związku z tym, nie podnosimy aksamitnej liny dla tej aktywności. Dla wszystkich, którzy teraz syczą, że mają za dużo pracy, aby sobie na to pozwolić: mając to postanowienie, możecie zaplanować i nadać priorytety zadaniom w taki sposób, żeby znaleźć miejsce na sen (ciągły).

Drugi przykład: sięgając po telefon, aby zanurzyć się w przeglądaniu mediów społecznościowych przez długi czas, zastanówmy się, czy to służy zdrowiu naszego mózgu? Czy ponosimy aksamitną linę dla gapienia się w ekran? Może zamiast tego, zróbmy coś nowego! 10-minutowe rozciąganie, krzyżówka, poszukiwanie przepisu na wartościowy posiłek… Jest wiele możliwości, a jeżeli nie będziecie w stanie nic wymyślić, piszcie do mnie, to pogłówkujemy razem.

Ogólnie, aby trwać w postanowieniu, wystarczy zadać sobie to jedno pytanie “czy to, co zamierzam teraz zrobić, służy zdrowiu mojego mózgu?” Jeżeli macie wątpliwości co do odpowiedzi, zajrzyjcie tutaj, na stronę, a na pewno znajdziecie wskazówki. Gwarantuję Wam, że w przyszłości podziękujecie sobie za wytrwanie w tym postanowieniu. Wierzę w Was i wspieram ❤

Leave a comment