Więcej o założycielce

Dominika Wilczok studiuje podwójny kierunek B.Sc.in Behavioral Science with a track in Neuroscience na Duke Kunshan Univeristy w Chinach oraz na  Duke University w USA. Jej aktywność w obszarze choroby Alzheimera i problemu wiekizmu zdobyła uznanie od niektórych z najbardziej renomowanych specjalistów na świecie. Po czterech latach dogłębnego badania tych obszarów, wraz z znacznym doświadczeniem i realistycznym zrozumieniem sytuacji, wykształciła pasję do promowania i rozwijania dziedziny zdrowej długowieczności.

Poprzez skupienie się na przyczynach chorób związanych z wiekiem – patologicznych zmianach, które gromadzą się w organizmie w ciągu czasu, często związanych z „niezdrowym” stylem życia – Dominika aktywnie działa na rzecz zmiany paradygmatu starzenia się. Jej celem jest inspirowanie i wsparcie w podejmowaniu wyborów prowadzących do wydłużenia zdrowej fazy życia i długości życia. Jest założycielką Fundacji Tak jak ORKA, której celem jest pomaganie ludziom cieszyć się życiem, bez względu na wiek, poprzez dbanie o zdrowie mózgu od najmłodszych lat. Jej zdolności dyplomatyczne i wrodzony szacunek dla godności ludzkiej pozwalają jej angażować osoby w każdym wieku w dyskusje na temat tych trudnych i osobistych zagadnień.

Dominika jest uczestniczką i mentorką w programach organizowanych przez Vital Voices Polska. Pełniła rolę młodej ambasadorki Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i była członkinią Rady Metropolitalnej ds. Polityki Senioralnej. Jej zaangażowanie obejmuje także wolontariat w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności. Prowadząca konferencję TedxIIIMickiewiczSchool, laureatka drugiego miejsca w Global Student Leader Search, Ontario Kanada.

Jej aspiracje nadają każdemu dniowi tygodnia cel i przynoszą uśmiech na jej twarz. Dominika dąży do życia, w którym zdrowie, satysfakcja z działań i nieustająca ciekawość będą dominowały każdy dzień, nawet po przekroczeniu 100 lat. Serdecznie zaprasza wszystkich do współpracy i kontaktu.

Relacje mediów oraz wywiady na temat jej osiągnięć można znaleźć pod poniższymi linkami:

Można ją również znaleźć na YouTube, gdzie omawia wartości Fundacji Tak jak ORKA oraz jej zgodność z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.