V-ce mistrzowie świata w ageizmie

V-ce mistrzowie świata w ageizmie

Naród mistrzów Europy w piłce nożnej jest też wicemistrzem pod względem osób powyżej 65-tki w kraju na świecie!🏆

Ponadto, Włochy znalazły się na 19 pozycji z 25 krajów, gdzie w sondażu zapytano obywateli, czy w kraju jest dużo ageizmu. To dobry znak!

Czy to znaczy, że Włochy nie są ageistowskie?🧐

Ageism jest obecny we wszystkich krajach świata. Włochy wydają się nam być jednak inne pod pewnym względem. Oglądając “Śródziemnomorską ucztę” Yotama Ottolenghiego na Sardynii, przez cały odcinek można było zobaczyć, jak starsze kobiety uczą go gotować regionalne potrawy. We “Włoskiej wyprawie” Jamiego Olivera była ta sama sytuacja. Przepisy i techniki dopracowywane przez lata były przekazywane młodszym pokoleniom. Te sceny były pełne śmiechu, wzruszeń i dobrych emocji: esencji relacji międzypokoleniowych.

Dlatego wydaje nam, się, że Włosi, poprzez swoją kuchnię i podejście do życia są mniej ageistowskie niż inne kraje. Jedzenie i ciepło łączy wszystkich ludzi! ❤

Czy wiecie może, jak to wygląda w innych aspektach kraju? Albo znacie włoskie organizacje zajmujące się ageizmem? Dajcie znać! Zwycięzcą Euro 2020 gratulujemy i cieszymy się razem, ze wszystkimi kibicami, bez względu na wiek!

Źródło

Leave a comment