Jak odróżnić humor od ageizmu

Jak odróżnić humor od ageizmu

Jak pozornie nieszkodliwy mem może utrwalać szkodliwe stereotypy?🧐

😁Śmiech to zdrowie i nie mamy nic przeciwko podchodzeniu do wielu spraw z poczuciem humoru. Sami wyznajemy zasadę, że poprzez dodanie szczypty „luzu i śmiechu” do treści, można dotrzeć do większej liczby osób i skuteczniej przekazywać wartościowe treści.

❗️ Jednakże jest różnica pomiędzy prawdziwie śmiesznym, trafnym żartem, z którego mogą śmiać się wszyscy, a tym, który bazuje na negatywnych emocjach i może sprawić, że dużo osób poczuje się źle. Co jest nie tak z tym, konkretnym, memem?

❗️ Etapy starzenia się to zaprzeczenie, złość depresja? Nie! Starzenie się to dowód życia i integralna część każdego żywego organizmu. Fałszywe wyobrażenie, że wiąże się jedynie ze złymi emocjami to przykład ageistowskiego myślenia. Prosimy, nie ulegajcie mu!

❗️ Od nas zależy, jak będziemy postrzegać starość tak jak i każdy inny etap życia. Czy chcemy sami sobie robić krzywdę, tracąc energię na demonizowanie nieuniknionego?

❗️ Kolejnym ageistowskim aspektem jest utożsamianie pewnych zachowań, w tym przypadku ogródku na parapecie, za charakterystyczne i wręcz obowiązkowe dla danej grupy wiekowej.

❗️ Nie każdy senior robi na drutach i nie każdy nastolatek jest tiktokerem 😉 A co do samego ogródka warzywnego to wręcz Was zachęcamy! O tym, jaki wpływ rośliny mogą mieć na samotność i stany lękowe dowiecie się w kolejnych postach.🤫

Ciekawe jest, że „etapy starzenia się mem” jest drugim w wynikach wyszukiwania Google po wpisaniu „etapy starzenia” Jego popularność jest niepokojąca. Co sądzicie o tym memie? Bardzo chcielibyśmy poznać Wasze opinie! Czy macie jakieś “dobre” żarty, które nie wyrządzają krzywdy? Dajcie znać w komentarzu! Autor mema jest nieznany

Leave a comment