1 na 3 przypadków otępienia można zapobiec!

1 na 3 przypadków otępienia można zapobiec!

Chorobie Alzheimera można zapobiec! 😁

Niektórzy uważają, że nie można nic zrobić, żeby jej uniknąć. Na szczęście liczne badania potwierdzają kluczową rolę czynników, które mogą opóźnić zachorowanie lub nawet zapobiec chorobie Alzheimera 🤩

Dzielimy się z Wami kilkoma sposobami, które możecie zastosować już dziś, aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przed długie lata.

🏃‍♂️ Ruch Dbając o aktywność fizyczną, możesz w dużym stopniu wpłynąć na zmniejszenie ryzyka zachowania. Ćwiczenia nie tylko pomogą Ci w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ale są także doskonałym sposobem na poprawę krążenia. Dodatkowo aktywność fizyczna sprzyja neuroplastyczności, czyli tworzeniu nowych połączeń, dzięki którym nasz mózg znacznie lepiej funkcjonuje.

😴Odpowiednia higiena snu Podczas snu dochodzi do wielu ważnych procesów wpływających na nasze funkcjonowanie. Płyn mózgowo-rdzeniowy oczyszcza nasz mózg, wypłukując m.in. toksyczne białka (tau, beta-amyloid). Z kolei brak aktywności fizycznej i niedobór snu może prowadzić do odkładania się beta-amyloidu, a to z kolei zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera.

🥗 Prawidłowe odżywianie Dieta bogata w witaminy i minerały pozwoli na dostarczenie organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji. Postaraj się włączyć do diety więcej warzyw i owoców, a ogranicz spożywanie cukru. Ważne jest także zadbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu.

Oczywiście to tylko początek😉 Drobne zmiany wprowadzone do naszego życia mogą naprawdę podnieść nasze szanse na długie, zdrowe i szczęśliwe życie. O każdym z wymienionych czynników możecie obejrzeć filmik na tej stronie, a jeszcze głębsza analiza ukaże się niedługo! Dodatkowo wypatrujcie kolejnych czynników prewencji.

Jaka jest Wasza motywacja do dbania o siebie? Razem z cudowną Akademia Seniorów dziękujemy i do przeczytania!

Leave a comment